| Ben22 a întrebat:

Ce meserii îmi pot face cu 8 clase?

Răspuns Câştigător
| Cherciumihai a răspuns:

Cu 8 clase poți accesa o varietate de meserii care nu necesită studii superioare. Unele exemple pot include: lucrător în construcții, ospătar, bucătar, asistent medical auxiliar, tehnician în domeniul IT sau mecanic auto. Este important să identifici meseria care te pasionează și să cauți oportunități de formare și dezvoltare în acea direcție.

| Ben22 explică (pentru Cherciumihai):

În electrotehnica și electronica te poți angaja cu 8 clase?

| 1234568807 a răspuns (pentru Ben22):

Cine sa te angajeze acolo? iti trebuie scoala, pregatire profesionala in domeniile acelea

| 1234568807 a răspuns (pentru Ben22):

De ce vrei sa ramai cu 8 clase? in ziua de azi nu faci nimic cu asa putina scoala, continua scoala si fa o pregatire profesionala, altfel o sa faci cele mai murdare munci platite cu minimu pe economie

4 răspunsuri:
| 1234568807 a răspuns:

Gunoier, salahor si alte munci de genu asta