| anonim_4396 a întrebat:

Ce meserii pot avea daca fac Academia de Armata?

2 răspunsuri:
| Nadiacodin a răspuns:

Meseria este în funcție de specializare, poți fi un simplu soldat asta ar fi cel mai simplu apoi cu cat gradul de învățământ ar fi mai ridicat poți pilot medic militar, poți organiza traficul aerian etc

| MILaurentiu999 a răspuns:

Salut! In primul rand se zice Academia militara nu Academia de Armatahappy. In al doilea rand sunt destul de multe academii militare cu multe specializari.De exemplu poti sa te duci la Academia tehnica militara si poti sa iesi inginer in armata sau la Academia Fortelor Terestre unde faci foarte multa pregatire de razboi.Pe scurt poti sa-ti alegi dintr-o gama larga de meserii in armata.Tu trebuie doar sa te gandesti ce ti-ar placea sa faci ( medicina, inginerie, economie etc) si astfel sa-ti alegi o academie.