| Vecina a întrebat:

Ce meserii pot avea daca studiez la medicina nutritie si dietetica? am inteles ca e o diferenta intre un nutritionist(care studiaza 3 ani) si medicul nutritionist(care face medicina generala 6 ani). Ca nutritionist unde pot lucra si cam ce salarii se dau? Iar ca medic nutritionist trebuie sa fac neaparat medicina generala?

1 răspuns:
| Minnie a răspuns:

Eu stiu o persoana care este asistent medical dietetician adica lucreaza la bucataria unui spital si hotaraste in fiecare zi meniurile pentru bolnavi, in functie de afectiunile fiecaruia:mancare pentru diabetici, pentru inima etc...Cat castiga insa nu stiu