| Ramo137 a întrebat:

Ce meserii se cauta in Romania?
ce facultate sa aleg?
am o inclinatie spre psihologie, comunicarea cu oamenii desii nu vorbesc foarte clar.
cainii imi mai plac laughing dar nu as alege sa devin veterinar.
si desenul happy

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Eu cred ca trebuie sa alegi ceea ce iti place, nu meseria care este cautata si banoasa, este adevarat ca banul motixeaza orice, dar daca nu indeplinesti niste criterii, crezi ca poti opta la meseria cea mai cautata?
Daca stai bine la orice materie si iei admiterea cu nota mare, poti opta pentru avocat/medic/relatii internationale.
Opteaza in functie de capacitatea ta.
O zi bunahappy

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Daca te pricepi la desen si-ti place ai putea sa mergi la arhitectura. Se cauta si se castiga foarte bine daca esti bun.