| Alaanonim2k20 a întrebat:

Ce meserii se pot practica cu 12 clase dar fara bac?
Fara meserii legate de santier ca am incercat si chiar nu ma pricep

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"fara bac Fara meserii legate de santier"

ce are, inveți, doar ai 12 clase. Până atunci, la juma de preț, fii vânzăt or/oare

| Werrich a răspuns:

Poti sa livrezi comenzi la Glovo, Takeaway sau altii ca ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In romanica nici nu conteaza. Orice meserie ai avea, nu sari mai sus de 15-20 de milioane cu 12 clase fara bac. Decat daca ai 2 facultati, 3 mastere si doctorat poate ajungi la 40 de milioane, dar numai dupa ce iti trece tineretea. Sa nu cumva sa fii si tanar si sa ai si bani, nu nu.

Poti lucra la mc, kfc sau sa fii vanzator pe undeva. Cred ca sunt mai decente decat munca pe santier.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Casier, manipulant marfă, ajutor de bucătar, ospătar, sunt câteva exemple.

| Dana2103 a răspuns:

Postliceala sau cursuri de calificare ori afacere pfa sau srl

Răspuns utilizator avertizat
| Lorastan123 a răspuns:

Ospătar, barman, bucătar, vânzător, și în agricultură in afara tari, zugrav, mecanic sau muncitor într-o fabrică.

| inatorul a răspuns:

La mec, Kfc

| inatorul a răspuns:

Poti sa te faci programator da daca ai zis ca nai nici bacu' nu stiu daca ai studiile necesare ca la programator nu iti trebuie neaparat bacu trebuie sa stii ce iti cere angajatoru'