| anonim_4396 a întrebat:

Ce metode pot folosi pentru a fi o sefa buna a clasei, pe placul tuturor, dar si sa ma asculte? Va rog ssmi raspundeti nu in gluma si funda!

Răspuns Câştigător
| GeorgeMojoiu a răspuns:

Si eu am fost seful clasei si pe mine nu ma interesa ce zic eu sau ce fac ei. faceam doar regulile si respectam regulile.

3 răspunsuri:
| MariaNistor a răspuns:

1.Ajuta-i pe colegii tai la orice problema.
2. Daca te roaga sa-i lasi sa faca ceva, lasa-i.
3.Nu le spune ca ii scrii pe hartie daca vorbesc.Ii scrii pentru tine, si ii arati in pauza la diriginta Sper sa te ajute la ceva!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Sa-ti dai demisia.

| ElenaSA a răspuns:

Nu tipa la colegi, nu te purta arogant, solicita colegilor sa colaboreze cu tine, implica pe fiecare in diverse activitati si lauda atunci cand acestia au succes.Mergi pe motivare si nu pe amenintare, penalizare.