| Anonimul151 a întrebat:

Ce module se fac în cls a 10 a, pe profilul turism si alimentatie invatamant profesional, calificarea bucatar?

Răspuns Câştigător
| AnonimulX1 a răspuns:

Salut, eu sunt la calificarea ospătar, da'fiindcă este tot turism și alimentație și tot trebuie sa știu unele lucruri din bucătărie, am sa ți spun eu :
-Sortimentul de mâncare și băuturi;
-sisteme de servire;
-Contabilitate generala;
-și etica și comunicare profesionala.
Aceste module fac eu, ca bucătar nu știu.

| Anonimul151 explică (pentru AnonimulX1):

Mersii. Cred ca sunt aceleasi module. Acum, sunt in clasa a 9 a si am modulele : PBA ( procese de baza in alimentatie ), CTA (calitatea in turism si alimentatie ), BCO ( bazele contabilitatii )..., si SPT ( Structuri de primire turistica )

Modulele astea cred ca le ai facut si tu in clasa a 9 a, si daca ai fost pe calificarea de ospatar. Deoarece clasa care e la ospatari anul acesta, primul an face cum face clasa noastra aceleasi module.

1 răspuns: