| Senorita2000 a întrebat:

Ce o sa facem in prima zi de scoala?
Trec pe a 5 a.

Răspuns Câştigător
| Nyckol a răspuns:

Pai in prima zi de-a cincea o sa asteptati acolo in curtea scolii la careu dupa care o sa tineti podul de flori la boboceii fostei tale invatatoare. Dupa care o sa te duci sa-ti vezi clasa si diriga. Apoi parintii pleaca si tu mai stai oleaca cu diriga.Noi cand am ramas cu ea am facut cunsotinta(adica ne a invatat num ne a cheama ma fiecare).La noi in prima zi a venit profa din istorie si a inceput sa ne explice cu dacii si romanilaughing. Sper sa n ai si tu nenorocul astabig grin. fundita?

3 răspunsuri:
| ThePoet a răspuns:

Vaccin o sa faceti!

| chupachups1234 a răspuns:

Pai ce sa faci? Te duci la scoala, stai acolo te plictisesti 1 ora in curtea scolii cat balmajeste directorul sau directoarea ceva ce oricum nu intelegi si canta popa, dupa va ia diriginta sau dirigintele in clasa, voi ii dati florile, in mare parte garoafe ca sunt cele mai ieftine, dupa va da orarul si cartile, voi va plangeti ca sunt multe, le bagati in geanta si plecati acasa, unde va plangeti de mila ca a inceput scoala.

| roxyana03 a răspuns:

Micutz, si eu am fost in clasa a 5-a acum 4 anitongue...pai stii ce o sa faci?
in primul rand: se va tine o serbare, apoi va, va zice sa va ducetii in clase, apoi se vor da cartile, si o sa va intalnitii a2a zii, nu`ti face grij, nu e greu, o sa fitii cei mia micii din skl, boboceii, si o sa fie usor prima luna... apoi e un pic mai greu.:d