| ldr1111213123 a întrebat:

Ce opinii aveti despre o cariera in design vestimentar? Credeti ca merita?

2 răspunsuri:
| aaanamariaaa a răspuns:

Pai orice merita, daca iti place. Depinde pe cine întrebi. Ca as putea sa ți zic și ca merita și ca nu. Chestia e ce îți dorești tu de la acest domeniu. Încearcă totuși. Ulterior poți profesa online/ prin social media sau sa iti deschizi un butic/magazin cu haine. Sau chiar sa lucrezi in televiziune, nu neapărat sa apari pe TV, dar sa ajuți persoane sa se îmbrace. Tu încearcă, daca iti place.

| DidiPuscariasu3 a răspuns:

Nu știu ce să zic sincer, în general fără pile în domeniul design-ului vestimentar este mai complex decât pare. Fără pile nu prea ai mari șanse, dar concomitent depinde și dacă într-adevăr îndeplinești criteriile pentru a putea profesa în această meserie.