| Anonimul151 a întrebat:

Ce ore se fac pe profilul turism si alimentatie (la profesionala), in afara de materiile pe care le am avut in gimnaziala?

Ce ore noi vor fi?

(Cel mai bun raspuns va primi funda)

Răspuns Câştigător
| Alexandra9998386 a răspuns:

1. Structuri de primire turistica ( Unitatile de cazare: hotel, motel, casa de vacanta, apartament, cabana, champing etcc)
2. Bazele contabilității
3. Strucruri de primire in unitatile de alimentatie ( bar, restaurant, restaurant cu specific, patiserii, autoservire etc si ustensile de bucatarie
4. Educatie antreprenoriala ( inveti cum sa incepi o afacere si in ce consta asta) Acestea se fac in clasa a 9 a
Pe parcus se adauga
1. Marketing
2. Firma de exercitiu ( aveti firma clasei si învățați sa o gestionati)
3. Obiective turistice antropice si naturale
4. Etica si comunicare ( învățați cum sa comunicati corect, limbajul trupului, limbajul vestimentar, emotiile etc)
5. Economie
6. Contabilitate aplicata ( înveți cum sa calculezi profitul, e ft usor nu te stresa aici )

1 răspuns: