| Losnams a întrebat:

Ce pare aveti de Iași? Merita o facultate facuta acolo? Orașul în mare cum este?

3 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da, e un centru universitar bun, orașul e frumos.

| LPCTSTR a răspuns:

Am fost in Iasi intr-o scoala de vara, a fost misto: oras curat, faculta pare ca stia despre ce vorbeste.
Desi camerele de camin erau mici si am stat 5 in camera cu 2 paturi supraetajate si unul simplu, saltelele erau distruse, si mobilier relativ vechi, dar hei, eu am stat la parter unde nu s-au facut renovari.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Merita mai ales daca esti din zona Moldovei. Orasul e destul de curat și liniștin insa cam îmbătrânit comparativ cu Cluj sau București