| vicss a întrebat:

Ce pare aveti despre asumearea realzari unuei constructii in Germania eu fiind proaspat absolvent nu in calitate de angajat ci de asociat, eu fiind singurul inginer de pe santier la o cladire de 4 etaje nestiind nici limba germana, care ar fi riscuriele pe care mi le-as aduma? raspunsul ar trebui sa il dau mine dimineata, deci nu prea am timp mult la dispozitie pentru a ma gandi mai bine.

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Gandeste-te in primul rand la raspundere, sa nu fii tu ala responsabil in cazul in care se intampla ceva rau.
Personal n-as semna nimic intr-o limba necunosuta, intr-o tara straina.
Esti sigur ca nu raspunzi material? Penal? In caz ca pica un perete de exemplu. Cunosti legislatia germana in domeniu?
In plus, de ce apeleaza la un proaspat absolvent ca unic inginer la o claidre de 4 etaje? Pare cel putin suspect.
Decizia e a ta, dar foarte multa grija.
Bafta