| suntcuriossastii a întrebat:

Ce părere ai de meseria de traducător in multinaționale? E un drum greu pana acolo? Doar cei mai buni ajung in multinaționale?

5 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Nu ajung chiar cei mai buni, sunt buni dar si mai putini buni, deci nu e chiar asa cum pare.suna pompos multinationale dar nu e chiar asa cine stie ce minune

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Oricine poate ajunge sa lucreze intr-o multinationala. Daca vrei sa ajungi cat mai sus trebuie sa muncesti. Sa ai scoala, facultate.

| christine99 a răspuns:

Traducatorii pot fi outsourced, sa aiba firma contract cu alta firma, specializata in traduceri. Nu prea am auzit de multe persoane care sa fie doar traducatori in multinationale la noi.

| Adry05 a răspuns:

Depinde câtă nevoie au și dacă au din ce alege. Logic că dacă au nevoie de 10 și sunt 20 veniți îi aleg pe cei mai buni dintre ei, da asta nu înseamnă că îi iau doar „pe cei mai buni" că nu te clasează nimeni acolo, îi iau pe cei mai buni din ce li se oferă. Iar cu găsirea postului contează în primul rând limba aleasă, dacă ai o limbă mai rară clar îți găsești mai ușor că e mai mică concurența

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Doamne fereste...