| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere ai e mai bine sa lucrez in strainatate?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Uneori e bine, uneori nu. Nu e neaparat o regula.

| dullcat a răspuns:

Dar Romania ce are? Au inceput sa se strice treburile si cu strainatatea, in caz ca n-ai auzit.

| johnnny123 a răspuns:

De unde am putea să știm noi care sunt circumstanțele tale?

Unii oameni se descurcă foarte bine în străinătate, alții ajung pe drumuri și nu-și mai permit nici măcar să se întoarcă în țară.

Dacă ai o meserie căutată, ai șanse bune să te descurci foarte bine. Dacă nu știi să faci nimic, atunci ai șanse mari să nu faci nimic.

| AurelAX a răspuns:

Da. Vei fi o sluga perfecta ca altfellll... esti concediat

| Obj279 a răspuns:

Depinde foarte mult profesia pe care o alegi, spre exemplu ca medic nu cred ca te-ar lua nimeni, dar ca IT ist sunt foarte multe companii care isi doresc forta de munca si nu e o necesitate sa pleci in afara, mai ales ca esti din start dezavantajat din toate punctele de vedere. Daca cumva ajungi sa lucrezi in Germania, adio viatalaughing