| lauralaurette23 a întrebat:

Ce parere aveti de agentiile Onlyfans? Merita? Ati lucrat cu vreuna? De ce ar trebui sa ma feresc? Aveti vreo recomandare?

Răspuns Câştigător
| denisajunkie01 a răspuns:

Poți încerca și singură să faci asta, dar te avetizez că nu e deloc simplu, fetele care au succes pe OF muncesc câte 10-12 ore pe zi, îți va ocupa foarte mult timp,. Sunt mai multe cursuri pe piață, dar multe sunt foarte scumpe și conțin niște aberații cu info care le găsești pe site-ul oficial Onlyfans :)))

Mi-am luat și eu țeapă cu câte din afară care fix asta făceau, dar l-am luat pe ăsta adaptat pentru. Romania. Am aflat de el de la niște tipe cu care am facut colab pe Only și chiar a fost bun. E chiar ieftin pentru. cât de mul m-a ajutat:

https://www.topof.ro/cursintroductiv

Toate fetele care fac zeci și sute de mii de dolari din Only mai au măcar un iubit sau niște prietene care le ajută să răspundă la mesaje, să filmeze clipuri care să ajungă viral pe Tiktok și etc. Orice artist mare are în spate o mega echipă: Justin Bieber are un manager care l-a ajutat să devină celebru și multimilionar, Drake la fel. Rihanna, Kanye West, Alicya Keys, etc. au și ei contract cu label-ul lui Jay-Z, etc.

Rocnation i-a promovat mai departe, așa au ajuns megacunoscuti. La fel și cu sportivii Lebron James și etc. Toți au echipe mari în spate care îi ajută cu contractele de sponsorizare, să se promoveze și etc. Cei care au comentat aici, au făcut-o doar pentru. că au prea mult timp liber și n-au nicio tangență cu industria. Așa că ai grijă după cine te iei :P

Eu fac și videochat, l-a început au pus pe pauză chatul să mă ocup doar de Only, am luat niște cursuri, dar mai mult 2k-3k de dolari pe lună nu făceam singură din Only și nu era combinație, făceam mai mult din videochat și munceam unde munceam și mai puțin decât pentru. OF :)))

Am încercat să colaborez cu o agenție pentru. Only și eu să fac în continuare videochat să fac bani din două părți. A fost bună ideea a mers, doar că cei care mă promovau la început făceau mai mulți bani de pe urma mea, decât eu de pe urma lor... Mă făceau la bani, nu lucrau cu contract, era vestul sălbatic, fiecare făcea ce voia și nimeni nu răspundea de ce făcea.

Când am aflat câte zeci de mii făceau de pe urma mea, fără ca eu să am idee, am renunțat la ei. Acum am încheiat contract cei de la care am luat și cursurile pentru. OF, pe alea bune că nu eram nebună să fac altfel :)). Am semnat contract cu ei, totul legal, au modificat clauzele din contract care nu mi-a convenit, mi-am negociat comisionul cu ei, totul a fost mega ok.

Îmi spun ei ce să filmez exact, am crescut foarte mult de când sunt cu ei. Banii îmi intră toți mie și le plătesc lor comisionul apoi, totul transparent și foarte ok. Decât să mă fi chinuit singură zile întregi pentru. 3000$ pe lună, mai bine împart cu ei 50-40% din ce fac și câștig câte 24k, 38k, 43k mii de dolari în fiecare lună.

Pentru mine nu contează că trebuie să împart banii cu altcineva, ce procente împart cu ei, dacă la final de lună îmi intră mai mulți bani în cont, e simplu. Mai bine fac câte 20k-30.000 dolari pe lună partea mea, decât să fac 3000$ eu singură și să muncesc non-stop. În timpul ăla, cât aș fi muncit pentru. Only, mai fac videochat și câștig 4-5k $/lună, în 2-3 ani pot să mă pensionez :)))

Sunt multe agenții obscure care nu au promovat nimic niciodată, nici BAC-ul nu și l-au luat, dar promit marea cu sarea (mai era un tip pe aici, care se plângea că nu-l bagă dirigă-sa în BAC, dar întreba pe altă parte cum își face și el agenție de Onlyfans... ca să știi de cine să te ferești :)))))

Ce mai trebuie să eviți sunt agențiile făcute sau conduse de fete, eu nu m-aș băga cu ele, motivul e simplu: dacă ea e așa de bună pe Only, poate câștiga singură zeci de mii dolari, fără să mai aibă grijă de altcineva. O fată n-o să aibă niciodată mintea unui bărbat și până la urmă noi ne adresăm bărbaților. Niște bărbați știu mai bine ce își doresc alți bărbați, cum să mă promoveze și cum să-mi aducă mai mulți abonați și bani. O fată n-o să știe niciodată treaba asta, femeile gândesc diferit față de bărbați...

Eu fac cu cei de mai sus, de la topof. Ei au mai făcut și publicitate mare pentru. branduri mari cu influenceri înainte, au experiență reală și s-a văzut asta în cât câștig acum ei. Pentru mine s-a meritat și n-am ce să le reproșez, dar tu faci cum crezi. Mult succes!

Ăsta e linkul lor: topof.ro/management

| lauralaurette23 explică (pentru denisajunkie01):

Ms mult de tot, ai fost singura pe subiect si care m-a ajutat cu informatiile pe care le cautam. O sa iau in calcul sfaturile tale, foarte folositoare, ms.

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu merita!
Astea sunt aplicatii online pentru pornografie.

| doctorandus a răspuns:

Hmmm... nu stiu... O olandeza zicea la TV ca ea castiga foarte bine din OF, dar munceste 14 ore/zi.

| dullcat a răspuns:

O colega de facultate a incercat o saptamana. Avea nevoie de bani dar s-a lasat la scurt timp, fiindca e extrem de aiurea. Probabil ar fi intelept sa cauti sa faci ceva mai util cu timpul/corpul.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Niste mega-prosteli, pentru ca in 99% din cazuri fac SPAM, nimic mai mult. Nu iti vin cu o strategie, nu te ajuta sa construiesti un alter ego, sa ai o progresie care sa te ajute sa acumulezi abonati in timp, sa faci targetare pe o zona de varsta cu potential, si nici nu ma iau de modul in care sunt facute pozele/asa-zisele lor prelucrari foto. P.S. Am lucrat cu niste ani in urma in domeniu, am facut si grafica, si promovare, si quality assurance, o gramada de chestii. Ai mesaj in privat.

| Wr3nch a răspuns:

Nu iti trebuie agentie, te poti promova singura pe grupuri de Facebook de gen, reddit, twitter, etc.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

De ce ai avea nevoie de o agenție pentru așa ceva?

| Furnicuta000 a răspuns:

Of nu e agentie, e o platforma unde oricine poate sa-si faca cont. Dar sa nu aveti impresia ca va faceti cont, puneti o poza si intoarceti banii cu lopata. Nu e nimic mai gresit decat asta. Sunt foarte putini oameni care fac bani multi. Restul abia fac de o paine. Sunt milioane de fete cu sute de poze si clipuri care au 2 abonati sau nici macar unul. Asta pentru ca nu o sa te gaseasca nimeni pe of daca nu te promovezi. Si chiar si cu promovare e ff greu sa faci oamenii sa vina si sa-ti dea bani. Sa nu mai zic de faptul ca daca te promovezi o sa afle si familia, cunoscutii etc si stii cum e lumea, judeca si vorbeste urat deci gandeste-te bine inainte sa faci ceva

| Lukasssz a răspuns:

Te poti promova și aici sunt destui care s-ar abona la tine, mulți sunt h0rny pe aici pana si femeile.Toate femeile h0rny sa se aboneze la pagina mea de only fans, detalii in privat laughinglaughing

| 199onur7 a răspuns:

Proxeneți asta faceți -_- dați de mâncat la proxeneți ăsta este Adevărul cu Adevărat onlyproxeneți din cauza asta mulți o iau pe drumuri greșite și încă câte și câte masacre și femei bătute forțate sa prostitueze dar nici una nu vor recunoaște Adevărul căci jegoși ăia le amenință cu famili și multe altele multe din ele viața le împinge acolo căci au copii au foarte multe pe cap și uite așa își sacrifică viața femeile alea și își lasă demnitatea orgoliul de femeie și tot in urma sa poată oferi un trai decent copilor lor este groazni de rău prin ce trece femeile astea

| Wr3nch a răspuns (pentru 199onur7):

Bati campul cu stil. Majoritatea celor de pe OF posteza acolo de buna voie, la fel ca majoritatea celor de publi24 care fac sex de buna voie.

| 199onur7 a răspuns (pentru Wr3nch):

Si asta este foarte Adevărat multe o fac de placere dar nu vor recunoștea Adevărul nicidoată.

| DonMoldo a răspuns:

Despre platformă nu am o părere anume deoarece nu o folosesc, în schimb îmi voi da o părere despre persoanele care s-au înscris și au cont acolo. Majoritatea, în general fete, așa-zisele "influencerițe", au găsit în Onlyfans o altă metodă de a-și stoarce fanii, majoritatea adolescenți cu vârste cuprinse între 16-25 de ani, de bani, postând poze nud cu ele pe care aceștia sunt dispuși să plătească oricât pentru a le vede.

| Gyppy a răspuns:

Te pot ajuta eu