| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de cei care pun sănătatea, atât fizică dar mai ales psihică, pe primul loc în detrimentul unui job solicitant și a șefilor toxici?

Răspuns Câştigător
| vstan02 a răspuns:

Depinde de situație. In cazul in care din vreun motiv sau altul nu prea ai de ales, este de înțeles. Totuși, daca poți alege un job mai puțin solicitant, cu șefi mai puțin toxici, chiar și cu un salariu mai mic, mi se pare o idee bună din cauza că, pentru mine personal:
1. timpul petrecut cu prietenii, familia, învățând ceva nou, etc mi se pare mult mai important decât anumite bunuri materiale de care nu avem neapărat nevoie
2. sănătatea ta, atât fizica cat și psihică, este destul de greu de întors. Banii pe de altă parte vin și se duc. Mai ales că e posibil sa fii nevoit să cheltui chiar mai mult cu timpul pentru restabilirea sănătății.

Un răspuns cam banal presupun, dar sincer.

| Mosotti a răspuns (pentru vstan02):

Raspuns foarte bun din partea ta. Ai detaliat mai bine ca mine, eu am zis asa mai pe scurt.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce parere poti avea daca nu una bună?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bravo lor.

| Mosotti a răspuns:

Pai dar un om destept pune mereu sanatatea pe primul loc, ca fara aia nu ai viata, degeaba ai 3000 euro lunar daca nu ai timp de tine, si ai sefi care-ti papa psihicul.

Deci parere f buna am. Mai bine cu 1000 Euro dar sanatos decat cu 5000 praf psihic sa fizic.
Ca daca uzarea psihica ajunge prea sus, nu mai iei nici aia 1000 sau 500, ca nu o sa mai fi in stare!

| ReddY25 a răspuns:

Sunt deștepți

| ALM2000RO a răspuns:

Că așa ar fi firesc să fie pentru absolut toată lumea. Toți ar fi bine să fie așa.