| adela2012 a întrebat:

Ce parere aveti de meseria de traducator? Am inteles ca dupa ce termini facultatea, trebuie sa depui niste acte care se pot aproba in 4-6 luni si apoi te poti angaja? Sau in alta parte am citit ca este nevoie si de experienta. In principiu, ma intereseaza daca pot sa ma angajez dupa terminarea facultatii, stiu ca la foarte multe meserii se cere experienta. Vreau cat mai multe detalii, tot ce stiti. Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Internet ai, cap iti mai trebuie. Vrei sa fii sclav sau vrei sa muncesti si sa si intelegi ceva din munca ta? Nu trebuie' sa termini nici o facultate, trebuie' sa fii stapana pe limba/limbile respective si sa lucrezi frumusel pe cont propriu. La inceput poate fi mai greu de gasit clientii, dar... totul e sa nu te apuci sa ii cauti la ziar si nici in Romania.http://www.allyou.com/......translator

| Divy a răspuns:

Uite nu prea știu nimic de meseria de traducător, dar dacă cunoști limbi străine poți opta să lucrezi într-un call center și poți să îți dezvolți aptitudini și existã atât varianta prin telefon cât și prin mail ambele asigurând un salar mare și crește o dată cu experiență, dar și acumulezi și experiența, dar decizia îți aparține!

| adela2012 explică:

La facultate aprofundezi mult mai mult limbile straine si ti se poate deschide mult mai usor un viitor