| suntcuriossastii a întrebat:

Ce parere aveți de proba a treia de bac la uman? La ce e mai ușor sa o sustii? Eu ma gândeam ca logica e cea mai ușoară

4 răspunsuri:
| iamprettybored a răspuns:

E mult de invatat oriunde. Mie logica mereu mi-a dat probleme, mereu mi-era greu sa inteleg, chiar dacă știu că am luat numai 9 și 10 intr-a noua la ea.

Eu aș alege intre economie și psihologie. Psihologia e super mişto, e și utilă și nu sunt chestii grele, e destul de basic. La fel și eco.
Baftă orice alegi!

| Ionut231312 a răspuns:

Eu am 2 sugestii... ori dai la logica, pentru ca este destul de usoara, o poti invata chiar vacanta asta pentru ca ti-a fost predata intr-a 9-a, astfel in timpul scolii preocupandu-te numai romana si istoria... ori dai la geografie, caci este cea de a 12-a, o inveti in timpul scolii si nu este foarte grea( multi prieteni de ai mei au luat note mari la geografie)

Succes! big grin

| Bondarel99 a răspuns:

La geografie se iau cele mai mari note de obicei, in toate liceele.
Si e si mai usor de invatat.

| Jeonghyeo a răspuns:

Eu (care am facut real, matematica-informatica) am fost in fiecare an la olimpiada de logica si iti spun ca bacul la logica e cam nivel de municipiu, nu este asa usor!