| gabriel2004o a întrebat:

Ce părere aveți de Universitatea Vasile Alecsandri din Bacău?
Ieși ceva după facultate sau doar lucrător la Lidl?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Ajungi lucrator la Lidl daca dupa facultate alegi sa te duci si sa te angajezi la LIdl.

Ce vei face dupa facultate depinde de tine, nu de facultate. Facultatea iti poate oferi cel mult niste unelte. Daca si cum vei folosi acele unelte este treaba ta.

Poti sa mergi la Harvard si sa ajungi un drogat care locuieste sub un pod, sau poti sa mergi la cea mai slaba facultate si sa ai o cariera de succes.

Este ca si cum ai intreba "Daca-mi cumpar modelul asta de racheta de tenis ajung si eu macar in top 10 mondial, sau o cumpar degeaba?"

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De la orice universitate iesi ceva daca vrei sa iesi si daca iti bati capul.

| gabicoo a răspuns:

Dacă ești animalul de companie al unui animal politic, din partidul aflat la putere, poți să ieși orice vrei tu!
De exemplu blondina aia care știe să lucreze în PDF, a studiat chimia industrială, a lucrat că chelneriță la Master Club și habar nu are ce înseamnă debitul unui râu, a fost angajată la Apele Române!
Important e să fii neam cu cine trebuie, sau sa ți-o tragi cu cine trebuie!
winking