| SingleForOne a întrebat:

Ce parere aveti despre aceasta pozitie, "Supervizor medical"?
Un reprezentativ legal (politist) care are si cunostinte medicale, care supervizeaza intreaga activitate a doctorilor si asistentilor in interesul sanatatii pacientilor si noteaza toate procedurile urmarite, diagnosticele, tratamentele, cauzele unui deces, etc. Am o neincredere imensa față de doctori din multiple motive si m-am gândit cat de utila ar fi aceasta pozitie?

1 răspuns:
| mi25 a răspuns:

Iti dai seama ca ceea ce spui este o ineptie? Cum sa supervizeze actul medical un politist care sa aiba si cunostinte medicale? Chiar medic sa fie politistul, nu poate superviza toate specialitatile. Asta in primul rand. In al doilea rand orice medic este suveran pe actul sau medical.