| Marian7777 a întrebat:

Ce părere aveți despre controlorii de trafic aerian? E adevărat ce se zice că mori mai repede de la stres?laughing) se ajunge greu la această meserie?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E o meserie cu un nivel de stress f mare de aia jobul se obtine si greu dupa zeci de testari de tot felul

| Marian7777 explică (pentru suntserios):

Adevărat, dar mă gândesc că odată ce înveți, ți se va părea mai ușor dacă faci cu drag

| FreedomAli a răspuns:

Buna. Este intr-adevar o meserie destul de solicitanta din mai multe puncte de vedere. De obicei postul nu se obtine foarte usor, e nevoie de oameni cu adevarat pregatiti iar pe umerii unui controlor de trafic aerian sta o responsabilitate mare. de aici si stresul rezultat. Te ai gandit la meseria de insotitor de bord?

| Marian7777 explică (pentru FreedomAli):

Însoțitor de bord m-am gândit, dar după am lăsat-o de-opartehappy e așa, ai șansa să vizitezi multe țari, dar nu stiu, parcă e așa. la asta cu controlor știu că salariu e uriaș! Îmi plac avioanele in general de mic și m-as fi dus în zona asta de lucru, deși nu am făcut matematica sau fizică.