| VanDame98 a întrebat:

Ce parere aveti despre facuItatea de kinetoterapie si care ar fi saIariuI dupa terminarea acesteia?

1 răspuns:
| Porcusorul a răspuns:

Salariul dupa terminarea oricarei facultati va fi zero. Prima data trebuie sa iti gasesti un post, multi dintre cei care termina facultatea nu isi vor gasi niciodata un post in specialitatea studiilor. Cunosc o persoana care a terminat kinetoterapia in cadrul unei UMF de renume national si nu si-a gasit niciodata un loc de munca in kinetoterapie in Romania. Acum profeseaza in strainatate.