| Riureanu_Alexandru_1996 a întrebat:

Ce parere aveti despre facultatea de jurnalism?
Ce competente trebuie sa am pentru a urma acea facultate?

Răspuns Câştigător
| RavenNymph a răspuns:

Bună. Păi, ar trebui să ai spirit de inițiativă, să fii interesat de ce se întâmplă în lume, să te poți exprima cursiv, fără "aaa.", să fii dispus să faci multă practică fără să fii plătit pentru că ai nevoie de experiență, să fii comunicativ și să poți lucra în echipă, să poți accepta critica constructivă și, nu în ultimul rând, să fii calm și răbdător pentru că în meseria asta e nevoie de nervi de oțel. În rest, nu știu, fi tu însuți. Dacă ești făcut să fii jurnalist va fi vizibil cu ușurință și îți va fi foarte ușor să faci din asta o meserie.
Spuse din perspectiva unei studente la jurnalism. Succes mai departe!

| Riureanu_Alexandru_1996 explică (pentru RavenNymph):

Iti pot da mesaj sa te mai intreb cate ceva!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Riureanu_Alexandru_1996):

Ai primit răspunsul meu?

| RavenNymph a răspuns (pentru Riureanu_Alexandru_1996):

Nu îți pot răspunde la mesaj pentru că sunt membru junior. Daca vrei scrie-mi pe Instagram : andreea.cabason04

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Depinde dacă vrei sa fi unu' care sa facă ceva sau unu' care sa se laude cu diploma.

| gabicoo a răspuns:

Creier!
hee hee

| BilaRomânească a răspuns:

Să știi să copiezi laughing)