| AdZi a întrebat:

Ce parere aveti despre facultatea UNAP (Universitatea Nationala De Aparare Carol I)?
1. O sa ai un loc de munca asigurat?
2. Dupa terminarea facultatii...iesi ofiter?
3. Unde ma pot angaja cu aceasta facultate?
4. O sa am grade?
Astepta parerile voastre. Nu vrea site-ul oficial pentru ca nu gasesc informatiile pe care le vreau eu.

Răspuns Câştigător
| NOC a răspuns:

UNAp nu se adreseaza civililor si nu este o poarta de intrare in sistem. Ea este compusa din mai multe facultati cu diferite specializari.

1. Nu. Locurile la taxa nu asigura locuri de munca, iar cele la buget sunt pentru cadrele in activitate.

2. Nu. Vei obtine o diploma de licenta civila care nu iti asigura loc de munca.
Cadrele in activitate fac diferite cursuri pentru obtinerea anumitor grade militare (de exemplu, capitan).

3. Nicaieri in sistem.

4. Nu.