| Anonimaaaxgar a întrebat:

Ce părere aveți despre o persoană care este la profilul pedagogic și se va duce la postliceală de mecanică auto? E posibil așa ceva? Este vorba despre mine, eu voiam să fac profesionala de mecanică auto dar părinții mei nu au fost de acord și am ajuns la pedagogic... Aș face postliceala pentru că după ce termin liceul sunt majora și nu mai au ce să mai zică.

6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Mai bine te faci educatoare decat mecanic auto. Dar daca tie iti place mecanica auto, du-te la mecanica auto. Urmeaza-ti visul.

| 2EXA a răspuns:

Poti sa faci orice iti doresti tu.Eu spre exemplu am terminat profil uman filologie si am urmat o facultate de IT unde fac numai matematica fizica si chestii din astea, ptc aici mi-am dorit sa vin si aici simt ca imi e locul.
Du-te unde te duce inima.Crede-ma ca mai bine mergi la cursuri cu placere si iei examenele decat sa mergi cu scarba.

| 2EXA a răspuns (pentru 2EXA):

Toata lumea si profesorii mi-au spus ca nu voi reusi, ca va fi greu si alte tampenii de genu'. ei bine le-am demonstrat ca nu este asa.

| Thecurious a răspuns (pentru 2EXA):

Felicitari! Un exemplu, de necontestat, de ambitie.

| 2EXA a răspuns (pentru Thecurious):

Multumesc! happy

| Thecurious a răspuns (pentru 2EXA):

Iarta-mi idiscretia, te intreb pentru a-mi satisface curiozitatea.Ce specializare studiezi?