| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre o șefă (sau un șef) care nu se implică în a pune la punct angajații care se exprimă vulgar, care pârăsc, care adesea se fofilează de la atribuții și care se iau aiurea de alți angajați?
Chiar dacă acei angajați sunt mai vechi, un astfel de comportament nu ar trebui tolerat și în nici un caz încurajat.
De ce un șef ar permite asta unor angajați care ca oameni sunt de slabă calitate:?
1. Nu îi interesează, îi interesează doar câștigul/salariul
2. Sunt și ei asemenea acelor angajați
3. Nu au autoritatea și nici inteligența necesară pentru a o face

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Ea nu vede lucrurile chiar asa, probabil in mintea ei acei angajati o ajuta sau aduc si ceva benefic, in plus posibil ca si ea sa fie din acelasi aluat, adica ii place atmosfera, posibil si punctul 3, probail acel angajat stie sa se dea bine pe langa sefi

4 răspunsuri:
| MihaiSpeedster a răspuns:

E papagal(iță)

| SelenaTpu a răspuns:

Pate le e este frică ca aceștia pleacă
Sau îi place și ei
Poate deja a creat o relație cu ei

| anonimuIl a răspuns:

Angajații sunt considerați de șef neimportanți.

| Hammurabi a răspuns:

Ceea ce spui tu se intâmplă de obicei la stat unde nu prea există mare control, iar șefii rar sunt puși pe criterii de competență. Pilele sunt la putere.
Și nimănui nu-i prea pasă cât de bine sau cât de prost merg lucrurile.
La privat nu. Penru că nimeni nu-și sabotează propria afacere.
Dacă ești implicat în afacerea pe care o desfășori, știi cam tot ce mișcă, cunoști angajații, caracterul, stilul, profesionalismul fiecăruia.
Nu se pot întâmpla lucruri în afacerea ta pe care să nu le cunoști, să nu le știi.