| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre profilul stiinte sociale? Multumesc mult.

2 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

E un profil ca oricare altul, important e sa iti placa tie, si sa ti se potriveasca. In plus trebuie sa ai in vedere ce poti face dupa terminarea unui astfel de liceu. Te poti orienta catre SNSPA, Psihologie, Marketing, Comunicare, Sociologie etc si poti lucra in domeniul resusrselor umane, jurnalism, relatii publice, consultanta( aici depinde si pe ce te specializezi, etc) Important e sa iti placa, poti la fel de bine da la profil real, daca iti plac matematica, chimia, informatica etc sau daca te descurci la ele.
Succes!happy

| chichipont a răspuns:

Da este bine si zece la intrebare paaaaa...