| Ana_Lore_2001 a întrebat:

Ce parere aveti despre profilul stiintele naturii-bilingv? (nu vreau sa fiu medic, farmacist sau ceva de genul, doar am auzit ca este un profil care iti ofera multe posibilitatii)

3 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Nu vrei sa fi nimic in domeniul medicii, nu vei putea nici in domeniul informaticii decat daca iei meditatii. Sfatul meu e sa nu te duci la acest profil daca nu vrei pe medicina, doar te chinui degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna

In primul an de liceu faci 5 ore de mate pe saptamana si 2 de biologie si chimie, cel putin in judetul meu asa e, adica pentru tine e in regula daca nu vrei sa dai la medicina, poti merge pe mate sau fizica sau chiar informatica cu niste meditatii, bafta oricum.

O zi buna.

| Ana_Lore_2001 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru informatii.Eu as vrea de fapt sa merg la filologie, dar stiu ca nu te ajuta prea mult in viata, de aceea ma orientez catre stiintele naturii.( nu imi place matematica, fizica sau biologia)