| dae2011 a întrebat:

Ce părere aveți despre un loc de munca la o ferma în Germania? cazare mâncare? Parerii

Răspuns Apreciat de Editori
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai daca mergi la sigur e bine. Daca mergi cu o firma, trebuie verificata in prealabil. Citeste si aici: https://www.infomunca.ro/......crutare-14
https://www.risco.ro/verifica-firma
Si asa sa fii foarte atent. Poti sa ajungi in sclavie. Am avut un prieten care a patit-o. A avut noroc si a fugit dupa o luna.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Du-te, ca-i munca cinstita pe bani si probabil casa si masa asigurata. Iti imaginezi ca nu va fi 5 stele hotel si nici mancare de restaurant, dar sunt convinsa ca iti vor sa mananci pe saturate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai această ocazie, nu o rata

| Betty12345678 a răspuns:

Daca consideri ca vei rezista, atunci asumati acest risc.

| Goddess23 a răspuns:

Buna, daca stii ca e un loc de munca sigur si nu ai de a face cu o teapa poti sa incerci de ce nu. Daca ti se cere comision inainte si e exagerat cel mai probabil nu e chiar locul de munca pe care sa il vrei pentru ca e posibil sa nu fie cazarea decenta. Daca vrei sa castigi niste bani nu conteaza ce lucrezi doar sa ai grija la conditiile de cazare sa nu te imbolnavesti.

| CrezyyKiller a răspuns:

Nu ai explicat si tu :
Cati ani ai?
Ai terminat scoala?
Si sa ai ceva clase fiindca aia daca vad ca ai 4 clase sau 6-7 clase te vor trata cu dispret si mai ales cand vor prinde ocazia te vorfugari de acolo si nici banii nu ii vei primi pentru a lua unu care are 8-10 clase ...repede se descotorosesc de astia
Asa ca ai grija si eu chiar as vrea....ar merge sa merg si eu

| Ioana8014 a răspuns:

Eu nu stiu sigur. Eu una nu as vrea sa ma angajez acolo, dar daca tie îți plac mult animalele si ai forma fizica adecvată. Depinde de tine. Daca asta îți place... si din nou trebuie să ai forma fizica adecvata.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ioana8014):

Sunt situatii in viata, cand mergi si muncesti oriunde, ca sunt bani castigati cinstit, nu faci nazuri, daca-ti place ori ba, ca uneori nu esti in masura sa faci nazuri ca sa rabzi de foame.
Dar este nromal la varsta ta, sa visezi ca vei face in viata doar ce-ti place, totusi adultii trec si prin alt feld e stres si in multe, extrem de multe munci, ajungi sa faci ce nu-ti place, pentru ca nu ai incotro.