| Radandam a întrebat:

Ce părere aveți despre un subofițer de politie? Avantaje și dezavantaje. Lucreza 8 ore pe zi? Adică 8 ore zilnic toată săptămâna?

1 răspuns:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Am mai scris aici. Contractul politistului este pentru p munca de 30-31 de zile pe luna. De regula este de 8 ore programul, dar se ivesc multe probleme care te tine dupa program, mai ales c incadrarea este la nivel de 60%. Cu efectivele care sunt trebuie asigurata indeplinirea a tuturor sarcinilor. Cum ar fi daca e un caz in cercetare, de rapiditatea in care se cerceteaza sa depinda rezolvarea lui, iar politistul sa zica: gata, au trecut 8 ore?