| EduardTPU a întrebat:

Ce parere aveti despre Universitatea Tehnica de Constructii Bucuresti? As vrea sa urmez o facultatea din cadrul ei, de constructii civile sau poate drumuri si poduri, ultima mi se pare mai rentabila avand in vedere ce suma de bani se vehiculeaza ca s-ar da pentru km de autostrada la noi in Romania, si daca mai luam in considerare faptul ca ducem lipsa de o infrastructura a drumurilor, banuiesc ca in viitor se vor gasi de munca pe acest segment. Sau sa merg pe cea de constructii civile, mi-ar fi de mai mare ajutor daca as vrea sa-mi gasesc un loc de munca in afara?!

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Ai dreptate. Daca v-om reusi sa scapam de ticalosii care ne conduc acum, o sa fie nevoie de constructori adevarati.Constructorii romani, calificati, sunt foarte apreciati dincolo.Bafta,si gandeste-te,atunci cand vei deveni un specialist in acest domeniu, ca si noi, romanii, avem nevoie de constructori, la propriu.

| geotechnical a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa mergi la CFDP (cai ferate drumuri si poduri) eu am terminat civilele si masterat in civile si acum termin si CFDP m-ai am un pic, si ma gandesc sa mai fac un masterat tot in CFDP (gen Ingineria Infrastructurii Transporturilor), daca doresti mai multe informatii lasa-mi un mesaj big grin