| intreb348128712 a întrebat:

Ce parere aveti la joburi la CEO ca muncitor iei 3500lei incepator, un inginer in mediul privat incepe cu 3000 (vorbesc de orasul meu) iar la ceo lucrezi la stat ai n beneficii prinzi zile cand lucrezi si ore putine,stiu bine am fost cu unchimiu la job, in mediul privat ca inginer raspunzi de toti oamenii, si e si mai stresant, poftim, munde ziceti ca e mai bine? eu merg pe ceo.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Nu ne-ai spus ce inseamna pentru tine CEO, in limbajul curent un CEO este "A chief executive officer is the highest officer charged with the management of an organization – especially a company or nonprofit institution" pe scurt adaptat in Romania, ceo este Directorul General al unei companii.

Tu probabil te referi la cine stie ce societate.

Daca salariul este mai mare cu o responsabilitate mai mica, atunci este evident ca vei alege acest lucru!