| Andi123456789 a întrebat:

Ce poți iesi de la filologie?

3 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

De la filologie nu poti iesi nimic pentru ca este doar un profil de liceu, iar ca sa iesi ceva iti trebuie o facultate. Ca sa intri la facultate nu conteaza ce profil de liceu ai facut.

| OnuOnulică a răspuns:

Nimic pentru că e doar un profil. Ca să poți ieși ceva trebuie să faci o facultate. Nu conteză profilul pe care îl parcurgi în liceu...contează să faci o facultate!

| asperger a răspuns:

Daca te pricepi la limbi staine/geografie/istorie poti da la facultatea de drept, limbi straine, geografie, istorie