| Reps a întrebat:

Ce pot ajunge in viitor daca aleg profilul stiinte sociale la liceu?

Răspuns Câştigător
| anonimqtk a răspuns:

dupa ce termini liceul cu acest profil nu prea ai ce sa faci, dar sunt si unele meserii chiar ok, cum ar fi sa dai la academiei de politite jandarmerie poate si sri daca ai ceva in cap si iti merge logica iarasi mai poti opta pentru drept dar daca asa cum ai zis poate te orientezi spre altceva nu pra ai ce adica la medicina iti trebuie f multa chimie respectiv anatomie si asa ceva nu prea stidiezi la sociale dar pot urma ceva de limbi staine litere sau chestii de genul dar in nici un caz facultati gen ATM care necesita cunostinte de fizica matematica deci lista ta e limitata mai bine ti0-as recomanda invatarea matematici pe profil real apoi dai linistit la IT sau inginerie si te-ai realizat nu fa prostia mea eu am terminat pe bilingv si st in clasa 12 si nu prea am multe optiuni succes in continuare in tot ce faci

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Esti doar un absolvent de liceu, nimic altceva.
Pa, pa.

| fuzzer a răspuns:

Doar cu liceul o sa ajungi vanzator. Daca urmezi o facultate e posibil, subliniez, e posibil sa deci :avocat, notar, procuror, judecator, arheolog, politist, militar, etc.

| angus35 a răspuns:

De obicei elevii care aleg stiintele sociale urasc matematica. Dupa ce iei bacul poti sa te inscrii la orice facultate doresti.

| blitzenn21 a răspuns:

Profesor, avocat, psiholog, asistent social

| anonimqtk a răspuns:

Psiholog,procuror,consilier juridic, sociolog, sa lucrezi la asistenta sociala, avocat, profesor, etc