| Angelo1901991 a întrebat:

Ce pot deveni dupa ce termin Facultatea de Litere? Care sunt cele mai bune job-uri pe care le pot practica dupa ce termin? Mulțumesc

6 răspunsuri:
| XyloZdrack a răspuns:

Poți ajunge profesor.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Profesor sau traducător ai putea deveni.

| SingleForOne a răspuns:

Au fost mii de întrebări pe acest topic, pe site-ul asta și alt site-uri, și atâtea rezultate orientative pe google search. Chiar... e greu?

| Frank51 a răspuns:

Inginer de sistem.

| sierra1 a răspuns:

Cele mai des intâlnite sunt de vânzător

ce poți deveni, știi și tu la fel de bine ca ăia de-ți scriu p-aici. Apropo, in ce clasă ești?

| Violleta2022 a răspuns:

Profesor de limba si literatura romana la scoala generala sau liceu.