| numesiprenume0 a întrebat:

Ce pot face cu ECDL-ul? Imi pot gasi un loc de munca doar cu el si diploma dee bacalaureat?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ecdl ul nu e nimic impresionant, doar o diploma care atesta niște chestii baza în utilizarea calculatorului

| RainmakerX a răspuns:

Da, poti dar sa nu te astepti la cine stie ce... probabil ca poti sa gasesti ceva precum operator pe calculator. Sunt cursuri de genul si pentru someri.

Un certificat este doar o dovada ca tu stii sa faci un anumit lucru.
Ceea ce conteaza nu este certificatul in sine cat cunostintele dobandite prin testele/exercitiile facute. In orice caz un certificat poate sa-ti dea un avantaj fata de altii care nu au nimic dar de cele mai multe ori el singur nu iti aduce mare lucru. Trebuie sa cunosti foarte bine lucrurile pentru care l-ai primit!