| MihaelaSiEu a întrebat:

Ce pot face cu facultatea de studii europene si relatii internationale (eventual in limba germana)?

Accept si raspunsurile care imi propun alternative (adica de exemplu daca as face facultatea de medicina- sa zicem- as putea deveni nu numai medic, ci si profesor, sau... ma rog, intelegeti ideea)

Multumesc!

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Din pacate nu poti sa faci mai nimic. faci ceva doar daca esti fata cuiva important, sa te bage pe la vreun minister sau la vreun partid. meseriile astea care nu produc nimic concret nu prea au cautare. singura sansa fara pile ar fi sa iei vreun examen din cele organizate de UE pentru ocuparea de posturi in institutiile europene, dar si acolo sunt locuri putine si examene rare. stiu ca suna frumos si important dar e ca o bijuterie aurita, arata frumos la inceput, dar dupa ce se ia aurul de deasupra ramane o tinichea.