| Radulescu166 a întrebat:

Ce pot face sa ajung la politia rutiera? Cat mai sunt salariile de inceput si daca credeti ca merita?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

1000 eur salariu, daca suporti smecheriile la teribilisti cand ceri actele merita

suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci academia de poliție. Salariile pleacă de pe la 3-4.000

| Goete a răspuns:

Ajungi la politie - nu neaparat la rutiera.
Ce te face sa crezi cae atat de placut la rutiera

| mateisitudor a răspuns:

Pentru a ajunge la politia rutiera trebuie sa mergi pe Subofiteri, dupa liceu. La scoala din Campina de exemplu ( mai sunt si altele). Poti cauta salariile pe net, pentru se cam modifica ( De obicei cresc. Nu cu mult, dar chiar cresc). Daca iti place meseria asta sau daca tu chiar esti convins ca iti vrei sa faci asta pe viitor, merita. Admiterea e la romana (gramatica) engleza si proba sportiva pentru Subofiteri. Mai e si categoria de Ofiteri (admiterea e mai grea si se mai adauga si istorie). Ofiterii sunt sefii subofiterilor, cei care stau si la birou, dar si cei care coordoneaza cazuri