| Bababam a întrebat:

Ce pot urma daca am absolvit facultatea de stiinte politice (in engleza). Vreau sa stiu perspectivele pe care le ofera aceasta facultate.

4 răspunsuri:
| annka a răspuns:

Chiar ma intereseaza ce raspunsuri o sa primesti.nu de alta, dar si eu sunt studenta tot la stiinte politice, tot in englezalaughing

| AlexSM86 a răspuns:

laughing Daca nu as fi terminat si eu o facultate din Romania te-as fi intrebat de ce nu ti-ai pus intrebarea asta inainte sa dai la facultatea respectiva, dar dupa cum multa lume a aflat (prea tarziu) sau va afla, facultatile nu-ti ofera altceva decat numele (ex. Facultatea de Viitori Copii Idioti din cadrul Universitatii Ni Se Rupe Ce Faci Dupa Ce Termini, Noi Vrem Doar Sa-Ti Luam Banii).
Daca numele facultatii te inspira, o alegi, fara sa stii ce materii se predau acolo, ce presupune sa urmezi facultatea respectiva si ce perspective de viitor ai dupa ce o termini. Eu am o mare problema cu treaba asta! tongue Din pacate nu stiu ce cale ai putea sa urmezi, da stiu ca ajuta cand stii ca mai e cineva care intelege ce vrei sa spui.
"Sfatul Lion": daca ai un vis urmeaza-l... oricat de imposibil ar parea!winking

Răspuns utilizator avertizat
| Bababam explică:

Intrebarea a fost adresata aiurea. Nu am optat inca sunt clasa a 11-a doar vroiam sa intreb si sa cer pareri.