| mihaaa2001 a întrebat:

Ce pot urma in continuare daca la liceu am studiat un profil real(stiinte ale naturii)?

Răspuns Câştigător
| Docmiau a răspuns:

În principiu orice deoarece nu ai interdicții la admitere nicăieri. Ai fi însă mult mai avantajată la profile medicale. Te pot ghida dacă doreşti

| mihaaa2001 explică (pentru Docmiau):

Multumesc,insa m-am exprimat gresit, nu "am studiat", inca urmeaza sa studiez fiindca sunt de abia clasa a 10 a. Dar ma tot gandeam la o meserie de viitor. Multumesc mult!

| Docmiau a răspuns (pentru mihaaa2001):

Cu mare drag. Îți pot zice în privat ce cărți trebuie pentru admiterea în domeniul medical

| mihaaa2001 explică (pentru Docmiau):

Desigur,te voi contacta daca ma hotarasc. Deocamdata am terminat a 10 a, de la toamna incep a 11 a, deci mai am timp un an.

4 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Pai poti da la absolut orice. Eu zic sa intri pe siteurile facultatilor ca sa te informezi, sa te gandesti la ce te descurci tu mai bine(nu ma refer la note aici- ci la afinitatea ta catre o materie). De asemenea si eu sunt la stiinte si am colegi care vor sa dea la facultati care nu se bazeaza neaparat pe bio chimie(arhitectura, drept, ASE). Mai ai timp deci gandeste "la rece". Totusi daca vrei la o facultate la care candideaza multi pe loc e bine sa te decizi in clasa a XI-a ca sa ai timp sa te pregatesti fara sa te stresezi. Succes!