| geaninadiana a întrebat:

Ce poti ajunge daca faci un liceu cu profil biling engleza?

2 răspunsuri:
| Amilik a răspuns:

Cu liceul nu ajungi nimic. Ca sa poti avea o profesie cu diploma trebuie sa urmezi o facultate. Doar liceele cu profil tehnic(gen profesionalele) te invata o meserie pe care o poti practica dupa terminarea liceului. In cazul tau ceea mai recomandata facultate este cea de limbi straine, pentru un viiitor ca traducator autorizat sau profesor de limbi straine.

| kokolaly a răspuns:

Daca faci liceu de engleza eu zic ca ai putea ajunge translator. adica sa traduci din romana in engleza sau invers. FUNDA?