| Nome145 a întrebat:

Ce poti deveni cu Facultatea de Sociologie și Psihologie?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă altceva mai bun nu reușești, fă-te prof/profă

...acu in ce clasă ești?

| ReddY25 a răspuns:

Psiholog/sociolog

| LisaJulie a răspuns:

Psiholog, sociolog sau dacă ești bun cercetător in domeniu

| MistarGoGu a răspuns:

Sociolog firește! Psiholog? Oare?
Consultant de cariera pentru copii / adolescenți *( cabinet privat prin PFA sau Srl )
Cu un curs de Manager în Resurse Umane poți lucra ca recrutor intr-o companie sau îți faci tu o agenție de recrutare forță de muncă pentru companii din România sau U.E

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns:

Profesor sau psiholog.

| NurseNico a răspuns:

E destul de greu sa gasesti de munca in domeniu, mai ales cea de sociologie e cam degeaba. Cu psihologia din cate stiu poti deveni profesor/invatator sau poti face chiar un master in criminalistica daca te pasioneaza. Orice ai alege, iti urez mult succes!