| cristinuka_8768 a întrebat:

Ce probe se dau pentru intrarea la un liceu cu profil pedagogic, dar la un profil de arte?

Răspuns Câştigător
| LorE_1016 a răspuns:

La profil de arte s-a inetresat o colega si i s-a spus ca un profesor(o persoana) de exemplu bate in catedra cu un pix cu un creion cu un deget si tu trebuie sa reproduci suntele la fel, sa canti un caten si parca cam atat.
dar la pedagogic trebuie sa desenezi de exemplu o vaza de flori cu totul cu umbra care reflecteaza tot tot, ti se da niste probe sporive si trebuie sa canti devil succes!

3 răspunsuri:
| theorizer a răspuns:

Liceul pedagogic nu are specializari, e doar ca sa ajungi invatator.
Poti sa alegi sa lucrezi ca profesor dupa ce ai terminat o facultate, in cazul artelor conservatorul.

Răspuns utilizator avertizat
| αndï a răspuns:

Cu examenu din clasa a 8a rolling on the floor?