| anonim_4396 a întrebat:

Ce profil de liceu ar trebui sa am daca vreau sa ma fac jurnalista, reporter.
. chesti din astea si arhitecta?

Răspuns Câştigător
| reflection13 a răspuns:

Filologie, filologie-bilingv, stiinte sociale.
Pentru arhitectura trebuie sa ai talent la desen si sa inveti desen tehnic; poti urma orice profil teoretic dar recomandat in cazul asta este un liceu de arte. happy

4 răspunsuri:
| FursecCuCiocolata a răspuns:

Eu cred ca ar trebui profil romana la reporterita si jurnalista:dhappy
fundita?happy

| IonutzAlexandru91 a răspuns:

Pentru jurnalism trebuie sa te axezi pe filologie.
Pentru arhitectura iti recomand mate-info.
Din cate observ, daca vrei sa te faci jurnalista, incepi de pe acum cu gramatica.,, chesti" - chestii, daca intelegi.

| CryssCrySta a răspuns (pentru IonutzAlexandru91):

Da stiu ca am greseli la gramatica(numai cand ma grabesc), dar nu pot sta acum sa scriu cuvant cu cuvant corect, conteaza continutul.

| roxxye a răspuns:

Filologie pentru jurnalism iar daca iti place arhitectura trebuie sa te duci la un profil tehnic, unde faci desen tehnic.