| EsteraXd a întrebat:

Ce profil este mai convenabil:FILOLOGIE, ECONOMIC SAU STIINTE?

7 răspunsuri:
| koshmarul a răspuns:

Economic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce iti place sa faci si ce meserie iti alegi pentru viitor...

| MerVeilleuX a răspuns:

Cred că Filologie este cel mai bun pentru că nu dai bacul din mate, iar la facultate îţi trebuie nota din bac şi dacă nu dai bacul din mate nu-ţi scazi atât de mult media. Mai bine dai din română, info, engleză sau franceză, geografie şi istorie, la materiile astea ai şanse mai mari să iei notă bună. Iar în şcoli nu se mai prea învaţă aşa mult şi la cum sunt unii profesori nu vei înţelege matematică şi decât să iei ore, să te chinui, să te stresezi, mai bine mergi la filo.winking

| taviyamato2 a răspuns:

Filo in nici un caz, economic sau stiinte, eu as merge pe stiinte

| InfinityIsTheLimit a răspuns:

Parerea mea e ca ala economic e mai convenabil.da trebuie sa iti placa.

| rafaell a răspuns:

Stiinte

| croix a răspuns:

Depinde la ce te pricepi tu mai bine. Eu sunt la filologie si imi place enorm. Se canalizeaza pe limba romana, dar si pe cele straine, literatura universala, iar la istorie si geografie inveti o gramada de lucruri interesante si utile. Acum depinde de tine si de ceea ce iti doresti tu.