| PavelMagelan a întrebat:

Ce profil ( real sau uman ) iti trebuie ca sa fii director, primar, prezentator tv, jurnalist
funda, VA ROG AJUTATI-MA!

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Pentru a deveni jurnalist sau prezentator tv ai nevoie de o facultate de profil uman, si anume facultatea de Jurnalism sau Stiintele Comunicarii. E astfel bine daca urmezi si un liceu pe profil uman. Ca sa devii primar trebuie sa termini in principiu o facultate de Stiinte Politice sau sa faci un master pe Politica si/sau Comunicare, deci tot o facultate de profil uman si un liceu de profil. Pentru a ajunge director e bine sa absolvi o facultate de Management.Profilul de liceu e mai degraba irelevant

1 răspuns:
| adelina19 a răspuns:

Daca te referi la liceu: stiinte sociale. faci tot ce iti trebuie pentru mai dearte la jurnalism.