| anton00 a întrebat:

Ce profil trebuie să dau dacă vreau la universitate petru asistent?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Deci,sa clarificam un lucru.
In primul rand,poți urma orice profil dorești tu (teoretic),însă cel mai potrivit in acest sens ar fi științe ale naturii pentru că ai biologie și te scutește de un stres,dar daca poți învăța și singur/ă,poți merge unde simți tu.
In al doilea rând,sa te faci asistent nu ai nevoie sa mergi la facultate, ci la o postliceală sanitară. Daca vrei facultate, acolo te faci medic, nu asistent.
Și cam asta e tot ce trebuie să știi.
In orice caz, mai informează-te!
Bafta!

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu exista o astfel de universitate.Iar o universitate are mai multe facultati (de exemplu medicina si farmacie sau limbi straine si folozifie, istorie etc). Pentru asistent poti face o scoala postliceala, nu e nevoie de facultate.Succes.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă vrei, trebuie să faci mai
întâi o facultate pe profilul pe care vrei asistent.