| Adela50 a întrebat:

Ce profil trebuie sa faci in liceu pentru a merge mai departe la SRI?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Ca sa lucrezi la SRI exista doua filiere: una sa faci facultatea lor, respectiv Academia Nationala de Informatii "Mihai Viteazul", http://www.animv.ro/ro/index.php?ccs=20, au trei profile deci poti face 3 profile de liceu dar au locuri foarte putine. informatii mai detaliate gasesti aici http://www.greatnews.ro/......matii.html
cealalta filiera ar fi sa te angajezi la ei dupa absolvirea facultatii, in principiu oricare, pentru ca au nevoie de specialisti in toate domeniile, numai ca trebuie sa ai super-medii, aproape numai 10 in facultate si sa treci si niste probe de-ale lor. informatii mai multe gasesti aici
http://www.sri.ro/categorii/36/oportunitati-de-incadrare.html

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are importanta profilul liceului, importanta este diploma de bacalaureat. Totusi un profil uman este preferabil. Numai bine!

| DimLight a răspuns:

Din ce stiu sa fii acceptat trebuie sa ai peste media 7 la purtare minim 8 mi se pare in rest nu conteaza liceul

Răspuns utilizator avertizat
| Rossey a răspuns:

Buna.Profilul real. happy

| anadark84 a răspuns:

Nu are nicio importanta.

| Lazar_Cristi_1995 a răspuns:

Din cate stiu eu de pe site ul lor nu prea conteaza profilul, dar in nici un caz real, fiindca la studii de securitate si informatii/psihologia informatiei, astea doua fiind profilele de la facultate, nu ai nevoie de mate-info =) nu te lua dupa toata lumea...

| gabryyeellaa a răspuns:

Mama este profesoara asa ca am intrebat-o
a spus ca real (matematica-informatica)