| anonim_4396 a întrebat:

_Ce program are un șofer de TIR?

În anunțurile de pe site-urile de job-uri, am observat că un șofer stă în cabină 1 lună și acasă 2 săptămîni. Este adevărat?
Părerea mea, că asta nu-i viață.
PS:
Mai ales dacă conducătorul are soție acasă, și onoare. Un bărbat normal, la 26-60 de ani, nu poate sta nef**** peste o saptamînă. Părerea mea!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te pune nimeni sa te angajezi sofer de tir pe comunitate.

Barbati fiind tot mi se pare o cretinatate mare ultima ta afirmatie.

| minrest a răspuns:

Barbatul adevarat sta si ani de zile fara sex, ca sa faca sex in conditiile lui, cu cine vrea el, si in cadrul mai larg in care doreste.

| DaniTDCI a răspuns:

Gandeste logic copilas, depinde de firma, sunt firme unde soferul merge intr-o tara, vine inapoi si sta acasa 2-3 zile, iar apoi pleaca din nou, sau sunt cei pe comunitate care stau cate o luna plecati, gandeste putin logic,

| CristinaMatei97 a răspuns:

Este adevărat, sta mai mult timp la munca decât acasă, asta depinde și de traseul pe care îl are, exista tiriști naționali sau internaționali. Au programul de așa natura deoarece, atunci când conduc, sunt obligați sa ia pauza de odihna după fiecare 4 ore, deci fac destul de mult timp pana când ajung la destinație