| Alinnnnnna a întrebat:

Ce reprezinta marketul international? ce faci avind asa un job?

1 răspuns:
| agathapurple a răspuns:

Probabil te referi la marketing. Se fac cursuri care te pot specializa in materie de marketing si asa cum ii spune si numele, ajungi sa cunosti foarte bine diverse "piete" la nivel international, psihologia maselor, cum se vand anumite produse si servicii.
Este practic "arta si stiinta de a vinde".
Comunici cu clientii, inveti cum gandesc, inveti cat de importanta este imaginea si multe alte chestii interesante.